صفحه قوانین و مقررات حاضر به‌مثابه یک توافق است که به‌موجب ماده 10 قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران یک قرارداد قانونی و لازم‌الاجرا تلقی می‌گردد و کلیه کاربران و اشخاصی که به هر نحوی و با هر وسیله‌ای از سایت اندیشکده فناوری نرم استفاده می‌نمایند تابع این توافق هستند.

قوانین و مقررات سایت اندیشکده فناوری نرم

ماده یک: تعاریف

قوانین جمهوری اسلامی ایران

منظور از قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین و مقرراتی است که به تصویب مجلس شورای اسلامی یا سایر نهادهای قانونی رسیده باشد و به‌صورت لازم‌الاجرا درآمده باشد. ازجمله قوانینی که سایت اندیشکده فناوری نرم تابع آن می‌باشد قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از مصرف‌کنندگان است.

توافق:  منظور از توافق، صفحه قوانین و مقررات حاضر می‌باشد که به‌موجب ماده 10 قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران یک قرارداد قانونی و لازم‌الاجرا تلقی می‌گردد و تنظیم‌کننده روابط بین اندیشکده فناوری نرم و کاربران می‌باشد.

سایت: در توافق حاضر هرکجا از کلمه «سایت» استفاده شده است منظور سایت اندیشکده فناوری نرم می‌باشد.

 

محصولات آموزشی : منظور از محصولات آموزشی، تمام آموزش‌هایی است که در بخش «محصولات» یا بخش‌های دیگر سایت اندیشکده فناوری نرم موجود است. چه این آموزش‌ها به‌صورت دانلودی باشد چه فیزیکی. چه کتاب باشد چه کول دیسک(فلش) آموزشی. چه آموزش ضبط‌ شده باشد چه دوره آنلاین و یا دوره حضوری.

 

ماده دو: موضوع فعالیت سایت اندیشکده فناوری نرم

1-2  سایت اندیشکده فناوری نرم در زمینه تولید دانش ،طراحی و آموزش در هسته های 12گانه خود که زیر مجموعه فناوری های نرم هستند  فعالیت می‌کند و تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

2-2  خدمات سایت اندیشکده فناوری نرم به‌طورکلی به شرح زیر است:

  • ارائه خدمات مشاوره، منتورینگ در حوزه فناوری نرم و صنایع خلاق
  • برگزاری دوره‌های آموزشی حضوری و آنلاین
  • برگزاری آزمایشگاه های تخصصی
  • ارائه دوره های آموزشی آفلاین
  • نظارت، بررسی و پایش پروژه های پژوهشی

 

ماده سه: حساب کاربری

1-3 عضویت و ایجاد حساب کاربری در سایت اندیشکده فناوری نرم رایگان می‌باشد. اشخاص برای عضویت باید به بخش عضویت مراجعه نمایند. ثبت‌نام در سایت و تکمیل فرم عضویت که در آن اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی، شماره تماس و ایمیل دریافت می‌شود به‌منزله آگاهی و پذیرش کامل قوانین و مقررات سایت اندیشکده فناوری نرم می‌باشد.

2-3 هر شخصی که به هر مقصود و به هراندازه‌ای از سایت اندیشکده فناوری نرم استفاده نماید به معنای آن است که از تمام قوانین و مقررات سایت آگاهی کامل دارد و آن را به‌صورت کامل پذیرفته و تابع آن می‌باشد.

3-3  هر شخصی فقط می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشد و درصورتی‌که بعدا مشخص شود شخصی بیش از یک حساب کاربری داشته است، سایت اندیشکده فناوری نرم می‌تواند آن حساب‌ها را حذف و دسترسی کاربر به پروفایل کاربری خود را قطع نماید و کاربر نیز حق هیچ‌گونه اعتراضی نسبت به این اقدام اندیشکده فناوری نرم را ندارد.

4-3  اشخاص برای عضویت در سایت باید از اطلاعات و مشخصات هویتی خودشان استفاده نمایند و سایت اندیشکده فناوری نرم هیچ‌گونه مسئولیتی در ازای تخلف از این ماده ندارد.

5-3  درصورتی‌که معلوم شود شخصی با نام و حساب کاربری جعلی اقدام به خرید محصولات و یا استفاده از سایت نموده است، اندیشکده فناوری نرم می‌تواند نسبت به حذف آن حساب کاربری اقدام نماید. در این حالت وجه پرداخت شده به کاربر مسترد نخواهد شد.

6-3  اشخاص باید در ایجاد حساب کاربری خود دقت کافی نمایند تا اطلاعات و مشخصات واقعی خود را صحیح و کامل ثبت نمایند. اندیشکده فناوری نرم مسئولیتی در قبال نادرست بودن اطلاعات کاربر ندارد.

7-3 در صورتی که معلوم شود شخصی به تبلیغات منفی، نادرست، ناروا و یا مغرضانه علیه اندیشکده فناوری نرم پرداخته یا می‌پردازد، خواه این فعالیت‌ها در فضای آنلاین باشد خواه آفلاین، اندیشکده فناوری نرم می‌تواند حساب کاربر را حذف و شخص خاطی را از سایت اخراج نماید.

ماده چهار: مسئولیت‌های اندیشکده فناوری نرم

1-4  اطلاعات کاربران نزد سایت محفوظ است و اندیشکده فناوری نرم تمام تلاش خود را در جهت حفظ اطلاعات کاربران انجام می‌دهد و سعی می‌کند از امکانات و زیرساخت‌های لازم برای این مقصود استفاده نماید.

2-4  سایت اندیشکده فناوری نرم تمام تلاش خود را می‌نماید تا آموزش‌ها و خدمات باکیفیت به کاربران ارائه دهد و پذیرای پیشنهادات و انتقادات باشد.

3-4  سایت اندیشکده فناوری نرم تمام تلاش خود را جهت به‌روزرسانی صفحات و مطالب خود می‌نماید. سایت می‌تواند بنا به هر دلیلی به‌صورت آزادانه اقدام به حذف یا از دسترس خارج نمودن موقتی یا دائمی صفحه خاصی از سایت نماید و این اقدام حقی برای اعتراض به کاربران نمی‌دهد.

ماده پنج: مسئولیت‌های کاربر

1-5  کاربر باید در حفظ و نگهداری اطلاعات خود کوشا باشد و اطلاعاتی مانند نام کاربری، اطلاعات تماس و رمزهای عبور را نزد خود محرمانه نگه دارد. در صورت تخلف از مفاد این ماده و افشای اطلاعات کاربر، سایت اندیشکده فناوری نرم هیچ مسئولیتی ندارد و تمام مسئولیت‌ها و عواقب بر عهده خود کاربر است.

2-5  اشخاص نباید حساب کاربری خود را، به هر هدفی، نزد شخص یا اشخاص دیگری بسپارند. اندیشکده فناوری نرم فقط به شخصی که مالک حساب می‌باشد خدمات می‌دهد. درصورتی‌که بر اثر استفاده هم‌زمان از حساب کاربری یا انتقال آن به دیگری مشکلی ایجاد شود تمام مسئولیت‌ها بر عهده کاربر است و اندیشکده فناوری نرم هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. ضمن آنکه درصورتی‌که معلوم شود چند نفر به‌صورت هم‌زمان از یک حساب کاربری و محصولات آموزشی استفاده می‌نمایند اندیشکده فناوری نرم می‌تواند بنا به صلاحدید اقدامات لازم را انجام دهد.

3-5  کاربران متعهد هستند تمام محصولات آموزشی را که خریداری می‌نمایند به‌صورت شخصی استفاده نمایند و از به اشتراک گذاشتن آن‌ها در فضای آنلاین یا آفلاین، به‌صورت مستقیم یا باواسطه، خودداری نماید. در صورت تخلف از مفاد این ماده و انتشار یا انتقال محصولات آموزشی، اندیشکده فناوری نرم حق پیگیری‌های قضایی و قانونی را برای خود محفوظ می‌دارد و وکلای اندیشکده فناوری نرم نسبت به شکایت‌های قانونی اقدام خواهند نمود.

ماده شش: مالکیت معنوی

1-6  تمام محتوای سایت اندیشکده فناوری نرم مانند محتوای مقالات، محصولات آموزشی، لوگو، تصاویر، صوت‌ها، ویدیوها، پادکست ها و … متعلق به اندیشکده فناوری نرم می‌باشد و بدون موافقت و اجازه اندیشکده فناوری نرم، هیچ‌کس اجازه استفاده، کپی، بازآفرینی و یا هرگونه اقدام خلاف قانون دیگری را نسبت به هر یک از موارد ذکرشده و امثال آن ندارد.

2-6  شایان ذکر است اگر محتوای سایت از منبع داخلی یا خارجی دیگری اخذ شده باشد به آن منبع ارجاع داده ‌شده است.

ماده هفت: ثبت و ارسال سفارش

1-7  درصورتی‌که محصول خریداری‌شده توسط کاربر، به‌صورت دانلودی باشد، کاربر می‌تواند از بخش پروفایل کاربری به محتوای آموزشی دسترسی داشته باشد. در صورت عدم دریافت ایمیل تایید خرید، حقی از خریدار در خصوص دسترسی به محتوای خریداری‌شده زایل نمی‌گردد.

2-7 درصورتی‌که محصول خریداری‌شده به‌صورت فیزیکی باشد کاربر باید دقت نماید تا آدرس و کدپستی محل دریافت را کاملا دقیق و صحیح وارد نماید. درصورتی‌که آدرس اعلام‌شده از سوی کاربر غیردقیق باشد و محصول به خریدار نرسد اندیشکده فناوری نرم هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. در خصوص محصولات فیزیکی نیز ایمیلی که حاوی فاکتور خرید است برای خریدار ارسال می‌گردد و در صورت عدم دریافت ایمیل حقی از خریدار نسبت به استفاده از محتوای خریداری‌شده زایل نمی‌گردد.

3-7  زمان ارسال محصولات فیزیکی معمولا 5 روز کاری می‌باشد که ممکن است زودتر یا دیرتر تحویل شود. زمان ارسال سفارش‌هایی که در روزهای تعطیل ثبت می‌شود بعد از اولین روز تعطیلات محاسبه خواهد شد.

4-7  درصورتی‌که تراکنش کاربر ناموفق باشد و وجهی از حساب کاربر کسر گردد، مبلغ کسر شده به‌صورت خودکار از طرف بانک مربوطه ظرف 72 ساعت مسترد خواهد شد.

5-7  درصورتی‌که کاربر در پرداخت اشتباهی انجام دهد، مانند آنکه یک محصول آموزشی‌ای را بیش از یک‌بار به سبد خرید اضافه نماید، باید درخواست خود را مبنی بر استرداد وجوه اضافی به اندیشکده فناوری نرم اعلام دارد. از زمان اعلام کاربر به اندیشکده فناوری نرم، وجوه مربوطه حداقل از 72 ساعت بعد و فقط به همان حسابی که خرید از آن انجام‌شده مسترد خواهد شد. در صورت بروز اشتباه در خریدهایی که به‌صورت کارت به کارت انجام می‌شود نیز همین حکم جاری است.

6-7  اندیشکده فناوری نرم تمام محصولات فیزیکی را به‌صورت کاملا سالم به اداره پست تحویل می‌دهد و اداره پست هم متعهد است با رعایت نکات ایمنی محصولات را به مقصد برساند. بااین‌وجود درصورتی‌که محصول ارسال‌شده دچار نقص و اشکالی باشد خریدار باید ظرف 7 روز به اندیشکده فناوری نرم موضوع را اطلاع دهد تا رسیدگی‌های لازم انجام شود.

7-7  اگر براثر اشتباه سایت، محصولی موجود اعلام شده باشد درصورتی‌که موجودی آن صفر باشد، سایت این حق را دارد تا سفارش را باطل نماید.

8-7  اگر بر اثر اشتباه، قیمت محصولی کمتر یا بیشتر اعلام شود، سایت می‌تواند خریدهای قبلی را باطل نماید تا ثبت سفارش با قیمت اصلی انجام پذیرد.

ماده هشت: ارتباطات

1-8  کاربر با ثبت‌نام در سایت یا ثبت کردن ایمیل در بخش‌های مختلف سایت و یا ارائه سایر اطلاعات تماس مانند شماره موبایل این حق را به سایت می‌دهد تا سایت در زمان‌هایی که صلاح می‌داند ایمیل‌ها یا پیامک‌هایی ارسال نماید. دریافت این ایمیل‌ها و پیامک‌ها اجباری نیست و اندیشکده فناوری نرم این امکان را به کاربر می‌دهد تا به‌دلخواه خود بتواند از دریافت این پیام‌ها انصراف دهد.

2-8  اطلاعات تماسی که کاربر در سایت ثبت می‌نماید، مانند شماره تماس، ایمیل و …، تنها اطلاعات موثقی است که سایت آن‌ها را به رسمیت می‌شناسد. اندیشکده فناوری نرم تمام مکاتبات و پیگیری‌ها را از طریق همین اطلاعات تماس انجام می‌دهد و خود را در قبال اطلاعات تماسی دیگری پاسخگو و مسئول نمی‌داند.

3-8  در صورت تغییر هر یک از اطلاعات، طبق 2-8، کاربر باید مراتب را به سایت اطلاع‌رسانی نماید. اگر کاربر در ارائه اطلاعات جدید کوتاهی نماید هیچ مسئولیتی متوجه اندیشکده فناوری نرم نخواهد بود.

4-8  کاربر می‌تواند از طریق راه‌های تماسی که در صفحه «تماس با ما» سایت نوشته شده، با اندیشکده فناوری نرم در ارتباط باشد.

ماده نه: نظرات

1-9  کاربر می‌تواند در بخش‌های مختلف سایت که امکان ثبت نظر وجود دارد نظر خود را ثبت کند.

2-9  نظرات باید به فارسی نوشته شده باشد.

3-9  نظرات فقط باید در خصوص موضوع همان محتوا باشد و کاربر به‌هیچ‌وجه اجازه ندارد درباره مسائل متفرقه نظری ثبت نماید.

1-3-9 کاربر نباید در سایت ( تالار گفت‌وگو و یا هر قسمت دیگر) اظهاراتی (Comment) را بگذارد و‌ یا اقدامی نماید که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر باشد و یا عمل مجرمانه‌ای را به دنبال داشته باشد.

2-3-9 همچنین کاربران حق نوشتن مطالبی که ناظر به هتک حرمت در مسائل مذهبی و سیاسی کشور باشد را در این سایت ندارند. چنانچه هر یک از کاربران این ماده را رعایت نکنند، بلافاصله از سایت اخراج شده و چنانچه خریدی انجام داده باشند، وجه واریزی به آنان مسترد نمی‌شود. همچنین کاربر (عضو) حق استفاده از این سایت را  از دست می‌دهد.

 

4-9 کاربر حق ندارد به شخص یا اشخاص دیگری توهین نماید یا نظری را بیان کند که مبین نقض حقوق دیگری باشد.

5-9  سایت می‌تواند در نظرات تغییر و اصلاح ایجاد نماید و یا به‌کلی از انتشار آن‌ها جلوگیری به عمل آورد.

6-9 سایت می‌تواند در مواقعی که صلاح می‌داند اقدام به حذف یا ایجاد تغییر در نظرات بنماید. مانند مواقعی که کاربر اطلاعات تماس شخصی یا لینکی را در نظر خود درج می‌نماید.

6-9 در صورت نقض موارد 3-9 و 4-9 اندیشکده فناوری نرم می‌تواند کاربر را از سایت اخراج نماید و حساب کاربری وی را حذف کند.

 

ماده ده: فورس ماژور

منظور از فورس ماژور اتفاقاتی با منشا خارجی می‌باشد که خارج از اراده سایت بوده و بدون پیش‌بینی محقق شده باشد؛ مانند قطع سرتاسری اینترنت. در صورت وقوع فورس ماژور اندیشکده فناوری نرم هیچ مسئولیتی مانند از دسترس خارج شدن سایت نخواهد داشت. همچنین در مواقعی ممکن است بنا به دلایلی سایت با مشکلاتی مانند از دسترس خارج شدن یا کندی مواجه شود که در این صورت نیز اندیشکده فناوری نرم مسئولیتی ندارد.

ماده یازده: نمایندگی فروش محصولات

1-11  تمام محصولات اندیشکده فناوری نرم فقط از طریق سایت اندیشکده به نشانی Softtechisu.com به فروش می‌رسد. هیچ‌یک از محصولات اندیشکده فناوری نرم در هیچ مرجع دیگری قابل‌ارائه نیست. در صورت مشاهده تخلف لطفا مراتب را از طریق ایمیل Softtechisu.com@gmail.com و یا قسمت ارسال نظرات در سایت به ما اطلاع دهید. اندیشکده فناوری نرم توسط گروه وکلای خود تمام تخلفات را از طریق مراجع قضایی و قانونی پیگیری می‌نماید

 

تهیه و تنظیم : 06/04/1402

علی فلاح